Şimdi Dart Zamanı! 

                                          

Sevgili Dart Severler,

Uzun zamandır devam eden hazırlıklarda son noktaya gelindi ve PDO Group tarafından 11.si düzenlenecek olan Pub's Darts Challenge 2017-18 sezonu 13 KASIM 2017 PAZARTESİ AKŞAMI Reserve 501 Challenge’da atılacak ilk dartlarla başlıyor.

Daha önceki sezonlarda olduğu gibi 501 disiplininde maçlar Masters 501 Challenge ve Reserve 501 Challenge olarak iki ayrı klasmanda oynanacak. Masters 501 Challenge’da maçlar Salı gecesi oynanmaya devam ederken, Reserve 501 Challenge’da ise takım sayısına göre maçlar sadece Pazartesi veya Pazartesi ve Salı günleri oynanacak.

Cricket Challenge’ da ise, tüm takımlar katılım sayısına göre oluşturulacak sayıda gruplarda yer alacak ve maçlar tek klasmanda Çarşamba ve Perşembe günleri oynanacaktır.

Yine Cricket Challenge’da geçen sezon olduğu gibi, 2017-18 sezonunda katılımcı TÜM TAKIMLARIN KADROLARINDA EN AZ BİR ADET KADIN SPORCU BULUNDURMALARI GEREKTİĞİ KURALI MEVCUTTUR. Summer Challenge’da uygulandığı gibi Cricket Challenge’da da maç geceleri, maçların (bireysel veya eşli) en az birinde bir kadın sporcunun yer alması gerekmektedir.

"http://www.dartspdo.org/yonetmelikler" adresinde yer alan yönetmeliğimizin A. MEKANLARIN TESİS KURALLARI maddesinde yer alan hususlara uygun şartlara sahip olan tüm mekanların katılabileceği Pub's Darts Challenge 2017-18 sezonunda organizasyona 18 yaşını doldurmuş tüm sporcular oynayacakları takım vasıtası ile başvurabilir.

Takımlar organizasyonda ev sahibi olarak oynayacakları mekanlar üzerinden lige katılım başvurusu yapacaklar, söz konusu mekanlar ise bu başvuruları mail yolu ile PDO Group yetkililerine ulaştıracaklardır. Başvurularda mutlaka takım kaptanı, takım kaptanın e-mail adresi ve cep telefon numarası belirtilmelidir. Takım oyuncu listelerinin en fazla 12, en az 10 sporcudan oluşması gerekmektedir ve katılım için OYUNCULARIMIZDAN HERHANGİ BİR BEDEL TALEP EDİLMEMEKTEDİR.

Yönetmeliklerimizde meydana gelebilecek değişiklikler yukarıda da bahsi geçen http://www.dartspdo.org/yonetmelikler adresinden yayınlanacak ve anında tüm katılımcı mekan, kulüp, takım ve oyunculara internet yolu ile bildirilecektir.

PDO Group tarafından düzenlenecek olan Pub’s Darts Challenge 2017 – 18 sezonunda yer almak için talepte bulunan TÜM MEKAN, KULÜP, TAKIM VE OYUNCULAR http://www.dartspdo.org/yonetmelikler ADRESİNDE YER ALAN YÖNETMELİKTE YAZILI TÜM KURALLARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. Bu sebeple yönetmeliklerimizin başta Mekan ve Kulüp yetkilileri ile takım kaptanları olmak üzere tüm katılımcılar tarafından iyice okunması ve incelenmesi büyük önem arz etmektedir.

Bunun dışında, organizasyonumuz dahilinde yer alacak takımların giriş, gruplara yerleştirilme ve fikstürün oluşturulma işlemlerinin sağlıklı bir şekilde ve zamanında gerçekleştirilebilmesi için takım başvurularının en geç 9 Kasım 2017 Perşembe akşamı saat 20:00 de elimizde olacak şekilde tarafımıza e-mail  (bilgi@dartspdo.org) yoluyla ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra gönderilecek başvurular dikkate alınmayacaktır.

13 Kasım 2017 Pazartesi akşamı Reserve 501 Challenge’da atılacak ilk dartlarla başlaması planlanan yeni sezonumuzun tüm katılımcılarımız için hayırlı olmasını diler, dartı seven tüm sporcularımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtiriz.

Saygılarımızla

PDO Group