PDO Summer Challenge 2015 

                                           

 

Herkesin sabırsızlıkla beklediği "PDO Summer Challenge 2015"  6 Temmuz 2015 Pazartesi akşamı başlıyor. Organizasyonun bitiş tarihi ise katılımcı takım sayısına göre belli olacak ve daha sonra yine bu sayfadan tüm katılımcılara açıklanacaktır.

Her sene olduğu gibi bu sene de PDO Group olarak "PDO Summer Challenge 2015"de her seviyeden oyuncunun keyif alabileceği, eğlenebileceği ve kendini geliştirebileceği bir format oluşturmaya çalıştık.

Challenge Formatı: Takımlar normal kış sezonunda olduğu gibi gruplarda maçlarını yapacak ve başarılı olan takımlar gruplarında aldıkları dereceye göre Playoff maçları oynamaya hak kazanacaklardır. Katılımcı takım sayısına göre maçlar Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü oynanacak ancak Playoff'lara kadar her takım haftada sadece tek maç yapacaktır.

Maç Formatı: Önceki senelerde olduğu gibi tüm maçların eşli oynanması planlanmaktadır. İlk olarak 3 adet eşli tam board (20-12,D,T,B,H) “Karambol Kriket” maçı yapılacak, arkasından bir adet “Sayılardan (20- 10,D,T,B,H) Cezalı Kriket” takım maçı oynanacak ve son olarak da yine 3 adet eşli “Double Out 501 Sayı” maçı oynanarak karşılaşma sona erecektir.

Her maça bull atarak başlanacaktır. İlk bull atışını ev sahibi takım yapacaktır. Grup maçlarında takım maçının sayı değeri olmayacaktır. Her eşli Kriket ve Sayı maçının puan değeri 2. Toplamda 12 puanın en az 8'ini alan takım galip sayılacaktır. Galibiyete 3, beraberliğe 1 puan verilecektir. Grup maçları sonunda takımlar arasında puan eşitliği oluşması durumunda, takımların kendi aralarında yaptıkları maçlar baz alınacak, eşitlik durumunda genel averaja bakılacaktır.

Takım Formatı: Takım kadroları en az 8, en çok 12 kişiden oluşacaktır. Takımların maça eksiksiz çıkabilmesi için en az 6 oyuncu gerekmektedir. Bir takımın maça çıkabilmesi için gereken minimum oyuncu sayısı ise dörttür. Aynı şekilde takım maçlarına da en çok 8 en az 4 oyuncu ile çıkılabilir.

PDO Group'a iletilen takım kadrolarında en az bir bayan sporcunun yer alması gerekmektedir. Her takımın maç akşamında bir eşli kriket veya bir eşli sayı maçında en az bir bayan oyuncu oynatması gerekmektedir. Bayan oyuncu oynatmadığı takdirde bir eşli maça çıkamayacağı için o eşli maçı kaybetmiş sayılacaktır. (Maçın tamamını değil, sadece bayan oyuncunun oynaması gereken eşli Sayı ya da Kriket maçını) Yani kadrosunda o akşam için bayan oyuncu olmayan takımın kazanabileceği maksimum puan 10 olabilecektir.

Takımların seviyelerinin birbirlerine mümkün olduğunca yakın olabilmesi, hem heyecanın daha yüksek olması hem de tüm takımların daha çok eğlenebilmesi açısından önemli diye düşünüyoruz. Bunun için PDO Group olarak 2014 - 2015 Kış Sezonu'nda en yüksek ortalamaya ulaşan (501 EYO) 60 oyuncuyu belirleyerek, A ve B olarak iki gruba ayırdık. Takımlar her gruptan belirli bir sayıda oyuncu alabilecekler. Buna göre her takım;

1. A grubundan 2 sporcu almaları durumunda B grubundan sporcu alamayacaklar.

2. A grubundan 1 sporcu alan takımlar B grubundan 2 oyuncu alabilirler.

3. A grubundan sporcu almayacak takımlar B grubundan toplam 3 sporcuyu kadrolarına dahil edebilirler.

 

Gruplar:

A Grubu                                                     :

1 Eser Tekin

2 Engin Kayaoğlu

3 Emre "The Bull" Toros

4 Altuğ "Papillon" Şimşek

5 Ümit Uygunsözlü

6 Mürsel Yavuz

7 Gökhan Ulusoy

8 Utku "Resetter" Karaca

9 Semih Pişmiş

10 Kayıhan "The Boss" Turan

11 Emin Uzunlu

12 Mete "Doc" Özdemirci

13 Veli "Wilo" Han

14 Barış Bulgun

15 Cem Canik

16 Sadık Özdemir

17 Çağrı Turgut

18 Muharrem "Mummy" Kemaoğlu

19 Mehmet Sülük

20 Ayaz Gürkan Akın

21 Ömer Öner

22 İlhan "Çivici " Arı

23 Serkan Yalız

24 Kağan "Tokatçı" Aytek

25 Deniz "Antidote" Gökgöz

26 Bora "Mesih" Temizsoy

27 Doğa Gün Uğur

28 Cenk "Hunter" Avcı

29 Mert Nayan

30 Cemal Efes

 

B Grubu                                                   :

31 Furkan "Abaküs" Günaydın

32 Saygın Çakar

33 Atıl Erarslan

34 Şükrü "Taylan" Çakmak

35 Başaran "The Executer" Alev

36 Gürhan Aktürk

37 Ege "Kaptan" Gönüllü

38 Altuğ "Godlike" Atalay

39 Serkan Kabal

40 Yusuf Karataş

41 Sadık "Körr" Korkmaz

42 Bora "Bishop" Kavgacı

43 Levent Tümtürk

44 Cumhur "Cımır" Bezirci

45 Halil Kuzey

46 Gediz "Başkan" Kalkan

47 Ertan Ezen

48 Hasan Dayan

49 Cem Kıreker

50 Ümit "Paşa" Uğur

51 Elbruz Hanaşoğlu

52 Alp Ekşioğlu

53 Arkın Koşar

54 Oktay Sevinç

55 Cihangir Kalyoncu

56 Murad Şengen

57 Ogün Özgün Özkan

58 Burak Bozoklu

59 Sedat Öncel

60 Doruk "Wolverine" Üvez

 

PDO Summer Challenge 2015 kupasına katılım için son başvuru tarihi 02 Temmuz 2015 Perşembe akşamı saat 20:00 olarak belirlenmiştir. Katılım başvuruları takımların oynayacakları mekanlar aracılığıyla yapılacaktır. Takım başvuruları ELDEN YAPILMAYACAK ve "bilgi@dartspdo.org" adresine E-MAİL OLARAK YAPILACAKTIR. Yukarıda belirtilmiş gün ve saatten sonra tarafımıza yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Son derece önemli olarak; Katılım olarak herhangi bir oyuncudan ya da takımdan katılım ücreti alınmayacak, organizasyon sonucunda da dereceye giren takımlara başarı seviyelerine göre kupa ve madalyalar takdim edilecektir. Herhangi bir maddi ödül söz konusu değildir.

Şimdiden katılacak tüm takımlarımıza üstün başarılar ve en üst seviyede eğlenceler diliyoruz.

Saygılarımızla.

PDO Group